Helicobacter pylori je nebezpečná bakterie!!
(Česká populace je promořena bakterií Helicobacter pylori ze 48% - tvrdí lékaři!)
"kancerogen 1. třídy"
Helicobacter pylori
je mimořádně častý patogen (původce onemocnění). Infekce touto bakterií patří celosvětově mezi nejčastěji se vyskytující nákazy. Způsobuje velmi rozšířenou infekci bakteriálního původu, která zasahuje sliznici žaludku a dvanácterníku a vyvolává různé trávicí potíže. Časem způsobuje tzv. chronický aktivní zánět (gastritidu). Vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů může vést až k rakovině žaludku. Je dokázáno, že přítomnost HP je hlavní příčinou karcinomu žaludku. Včasnou a efektivní léčbou můžeme těmto nemocem předcházet a zabránit tak vzniku rakoviny. Současná léčba infekce Helicobacter pylori je založena na trojkombinaci antibiotik s inhibitorem protonové pumpy. Trojkombinace antibiotik však vyvraždí s Helicobacter pylori i veškeré bakterie užitečné pro organismus - tedy imunitní systém. Avšak alarmující je hlavně skutečnost, že ve většině případů po čase dochází k návratu onemocnění a znovu nasazení antibiotické léčby. Právě narůstající rezistence Helicobacter pylori vůči antibiotikům, vedlejší nepříznivé účinky antibiotik na léčeného pacienta (úbytek dobrých bakterií v trávicím systému, průjem, křeče, celková slabost) a častý návrat onemocnění nutí hledat nové přístupy k léčbě.
zdroj: Internet, 13. 9. 2017
zdroj: Internet, 13. 9. 2017
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Helicobacter_pylori
Proti bakterii Helicobacter pyroli lze bojovat užíváním Hořkého melounu (Hořká okurka, lat. Momordica charantia), jehož plody obsahují askorbigen (vázaná forma kyseliny askorbové) steroidní saponiny (tzv. charantin) a glukokinetické látky, jež pozitivně působí na snížení hladiny krevního cukru při onemocnění diabetem. Momordika zvyšuje účinek inzulinu. Mezi nejdůlěžitější účinky momordiky patří pozitivní působení při diabetu a jeho komplikacích, proti obezitě a ukládání tuků, u žaludečních vředů, proti Helicobacter pylori a zřejmě i proti mnoha druhům rakoviny. Nejzajímavější je působení momordiky proti ukládání tuků. Poslední dobou bylo prokázáno, že momordika snižuje množství tuku v těle zvířat vystavených nezdravé dietě se zvýšeným obsahem tuků. Momordika též snižovala množství vnitrobřišního tuku. Práce ukazují, že snížení obsahu tuku bylo provázeno celkovým zlepšením několika ukazatelů spojených s tzv. metabolickým syndromem (komplexem poruch v metabolismu krevních tuků a cukru, v řízení krevního tlaku a ukládání tukových zásob).
obrázek v přípravě
další označení: karela, momordika, „hořká okurka", „hořký meloun", charantea, gohyah... další
Informace z medicíny najdete na stránkách pro mediky http://www.wikiskriptech.eu.
Chci si koupit hořkou okurku!
Současná běžná léčba příznaků a důsledků činnosti Helicobacter pylori
(projevy - trávicí potíže - bolesti v břišní oblasti, nadýmání, nechutenství, nevolnost, zvracení, nutkáním na zvracení (nauzea), pocit špatného trávení, pálením žaludku, pálení žáhy, bolesti žaludku, nepravidelné vyprazdňování, zácpa či naopak řídká stolice, gastritida, dvanáctníkové a žaludeční vředy, akné, ekzémy, zápach z úst).
Současná léčba infekce Helicobacter pylori je založena na trojkombinaci antibiotik s inhibitorem protonové pumpy. Trojkombinace antibiotik však vyvraždí s Helicobacter pylori i veškeré bakterie užitečné pro organismus - tedy imunitní systém. Avšak alarmující je hlavně skutečnost, že ve většině případů po čase dochází k návratu onemocnění a znovu nasazení antibiotické léčby. Právě narůstající rezistence Helicobacter pylori vůči antibiotikům, vedlejší nepříznivé účinky antibiotik na léčeného pacienta (úbytek dobrých bakterií v trávicím systému, průjem, křeče, celková slabost) a častý návrat onemocnění nutí hledat nové přístupy k léčbě.
poznámka:
Helicobacter pylori je mimořádně častý patogen (původce onemocnění). Infekce touto bakterií patří celosvětově mezi nejčastěji se vyskytující nákazy. Způsobuje velmi rozšířenou infekci bakteriálního původu, která zasahuje sliznici žaludku a dvanácterníku a vyvolává různé trávicí potíže. Časem způsobuje tzv. chronický aktivní zánět (gastritidu). Vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů může vést až k rakovině žaludku. Je dokázáno, že přítomnost HP je hlavní příčinou karcinomu žaludku. Včasnou a efektivní léčbou můžeme těmto nemocem předcházet a zabránit tak vzniku rakoviny.
odkazy:
https://www.wikiskripta.eu/w/Helicobacter_pylori
https://www.wikiskripta.eu/w/P%C5%99%C3%ADpravek_pou%C5%BE%C3%ADvan%C3%BD_p%C5%99i_eradikaci_Helicobacter_pylori
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karcinom_%C5%BEaludkutext v revizi
text v revizi
https://www.wikiskripta.eu/w/Helicobacter_pylori
(https://www.wikiskripta.eu/w/Helicobacter_pylori)
https://www.wikiskripta.eu/w/P%C5%99%C3%ADpravek_pou%C5%BE%C3%ADvan%C3%BD_p%C5%9
(https://www.wikiskripta.eu/w/P%C5%99%C3%ADpravek_pou%C5%BE%C3%ADvan%C3%BD_p%C5%9
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karcinom_%C5%BEaludku
(https://cs.wikipedia.org/wiki/Karcinom_%C5%BEaludku)